💰SUPER PROMOCJA💰 do -50% zniżki
Darmowa dostawa od 250,00 zł
Dodaj produkty, które lubisz i chcesz kupić później.

Zasady użytkowania obuwia oraz jego konserwacji

Chcielibyśmy, aby produkty zakupione w naszym sklepie służyły Państwu jak najdłużej dlatego też poniżej przedstawiamy kilka zasad użytkowania obuwia jak i jego konserwacji. Prosimy o ich przestrzeganie.

 1. Każde obuwie należy zakładać przy pomocy łyżki do butów, co pomoże uniknąć zagięć zakładek oraz rozejścia/rozerwania cholewki.
 2. Obuwie przed założeniem oraz zdjęciem powinno zostać rozsznurowane.
 3. Obuwie powinno być dokładnie sznurowane, dzięki czemu podczas jego użytkowania unikniemy obtarć stóp oraz przedwczesnemu wytarciu podszewek, przetarciu zapiętków.
 4. W momencie przemoczenia obuwia należy suszyć je w temperaturze pokojowej z dala od źródła ciepła, co mogłoby doprowadzić do deformacji obuwia (w tym celu zaleca się stosowanie prawideł lub wypełnienie miękkim papierem). Mimo prawidłowego zabezpieczenia obuwie może ulec przemoczeniu, co może wpłynąć na pogorszenie jego właściwości.
 5. Zalecamy utrzymanie obuwia w czystości, a także na bieżąco je zabezpieczać i konserwować zgodnie z instrukcjami użytkowania zalecanymi przez producentów środków przeznaczonych do tego typu zabiegów. Należy pamiętać, iż każdy rodzaj materiału wymaga innych środków pielęgnujących.
 6. Czyszczenie obuwia w wysokiej temperaturze z użyciem silnych środków czyszczących lub pranie w pralce może doprowadzić do odbarwień lub całkowitego zniszczenia obuwia.
 7. Bieżąca konserwacja, wymiana wkładek czy sznurowadeł jak i dbałość o produkt należy do kupującego.
 8. W miarę możliwości zaleca się częste wietrzenie obuwia oraz nie używanie codziennie tej samej pary. Intensywna eksploatacja jednej pary obuwia może doprowadzić do jej przedwczesnego zużycia.

Sposoby czyszczenia i konserwacji:

 • skóra licowa/eko skóra

Zabrudzenie usunąć za pomocą zwilżonej w czystej wodzie miękkiej gąbki lub tkaniny. Po wysuszeniu w temperaturze pokojowej nanieść zgodnie z zaleceniami producenta niewielką ilość pasty lub kremu po całej powierzchni.
UWAGA! dla produktów z kategorii jesień/ zima nie zaleca się stosować produktów posiadających w swoim składzie wodę, gdyż przy ujemnych temperaturach powietrza może dojść do zamrożenia i pęknięcia.

 • zamsz/nubuk/welur/eko skóra zamszowa

Zabrudzenie usunąć za pomocą specjalnej gumowej szczotki. Cały proces powinien odbyć się bez udziału wody- na sucho. Na rynku dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do konserwacji tego typu materiału wraz z dokładną instrukcją użycia. Nie należy stosować past, kremów itp.

 • materiał tekstylny

Zabrudzenie należy usnąć przy użyciu lekko zwilżonej gabki lub tkaniny zamoczonej w niewielkiej ilości łagodnego środka piorącego (zgodnie z zaleceniami producenta). Należy unikać przemoczenia, co może doprowadzić do rozklejeń, ,przebarwień oraz odkształcenia materiałów.
UWAGA! obuwia tego typu nie należy użytkować podczas deszczowej pogody, a także prać w pralce.

 • materiał lakierowany

Zabrudzenie należy usunąć przy użyciu zwilżonej szmatki lub gąbki oraz wysuszyć w temperaturze pokojowej. Następnie należy stosować środki pielęgnacyjne przeznaczone dla tego typu materiału.


Reklamacji w wyrobach obuwniczych nie podlegają:

 • części wymienne tzw. fleki lub wierzchniki,
 • starte lub przetarte spody obuwia,
 • uszkodzenia mechaniczne (obicia, otarcia, rysy, nacięcia),
 • niedopasowanie obuwia do stopy,
 • urwane lub uszkodzone w wyraźny sposób mechaniczny ozdoby (kokardki, guziczki, klamerki),
 • uszkodzone w sposób mechaniczny zamki błyskawiczne,
 • naturalne zużycie obuwia,
 • wady powstałe z braku odpowiedniej konserwacji obuwia (np. przemakanie obuwia),
 • farbowanie obuwia wynikające z nadmiernej potliwości stóp lub nadmiernego przemoczenia obuwia,
 • wady powstałe na skutek czyszczenia i mycia obuwia środkami do tego nie przeznaczonymi,
 • wady powstałe na skutek prania obuwia w pralce,
 • plamy na obuwiu powstałe na skutek działania czynników zewnętrznych.
pixel